Erdogan pas shpalljes së fitores: Lus Allahun që këto zgjedhje të...

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke iu referuar zgjedhjeve të sotme parlamentare dhe presidenciale të mbajtura në këtë vend, tha se:...

Deputetja e me e re e parlamentit turk do te jete...

Sipas kushtetutes se re te kaluar me referendum mosha per deputet nga 25 eshte ulur ne 18 vjeç. Ne baze te kesaj te drejte nga...

Njihuni me çiftin që u martuan n’Kosovë Show (VIDEO)

Një çift nga Kosova ka zgjedhur emisionin n’Kosovë Show për t’i dhënë fund beqarisë. Familja Ramabaja nga Ferizaj ka martuar djalin Beharin me Drilonën nga...

Nainggolan mbërrin në Milano, ja mesazhi për tifozët e Inter (VIDEO)

Mesfushori i Roma-s Radja Nainggolan është përshëndetur me tifozët e Inter në prag të vizitave mjekësore të hënën në mëngjes. Ai ka udhëtuar në Hotel...

Erdogan merr urimet e para për fitoren

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev e uroi Presidentin Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) për suksesin e tij në zgjedhje. Sipas deklaratës së Presidencës së...

Gazetari zviceran bën shqiponjën live në emision, kjo është kërkesa befasuese...

FIFA edhe zyrtarisht ka nisur hetimet ndaj Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës, pas festimit të golave nga dyshja shqiptare duke bërë shqiponjën në fitoren...

Bosnja feston suksesin e arritur të presidentin Erdoğan në zgjedhje (Drejtpërdrejt)

Në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, ka filluar festa për suksesin e arritur të presidentin turk, Recep Tayyip Erdoğan, në zgjedhjet e sotme të mbajtura...

ZYRTARE: President i Turqisë zgjidhet Taip Erdogan

ZYRTARE: President i Turqisë zgjidhet Taip Erdogan

NUMËROHEN 90.18 E KUTIVE: ERDOGAN VAZHDON TË KRYESOJË

Janë numëruar 90.18 % e votave në zgjedhjet presidenciale në Turqi. Edrogan vazhdon të kryesojë garën me 53.32 % të votave. Ince është i...

Messi: S’do të tërhiqem nga futbolli pa e fituar Kupën e...

Sot është ditëlindja e tij. Lionel Messi feston plot 31 vite jetë. Ai po përgatitet për ndeshjen ndaj Nigerisë, që konsiderohet shumë e rëndësishme...

Vuçiq: Të gjitha problemet me Kosovën duhet të zgjidhen në paqe

Pas takimit në Bruksel me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se është rënë dakord që të gjitha problemet...

Shqiptarët e Stambollit me një mbështetje rekorde për Erdogan, ja rezultatet...

Turqia votoi sot në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare më të rëndësishëm të historisë së saj moderne që prej shpalljes së republikës pothuajse 100 vite...

Edi Rama uroi presidentin Erdogan për suksesin në zgjedhje

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes një prononcimi në TRT, uroi presidentin aktual të Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan për fitoren në zgjedhjet presidenciale të...

Përkrahësit e Erdoganit nisin festën

Tashmë kanë nisur festimet e përkrahësve të presidentit Rexhep Erdogan dhe të kolicionit Aleanca Popullore në zgjedhjet në Turqi. Në rrugë kanë nisur të dalin...

Tronditet Muharrem Ince, në vendlindje e tij fiton Erdogan

Numër rekord i qytetarëve turq kanë dalë për të votuar në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të mbajtur të sot, bën të ditur Qendra Koordinuese...

70% e votave të numëruara, Erdogan i afrohet fitores së madhe...

Tashmë janë numrëruar 70% të kutive të votimit. Presidenti Edogan ka fituar 55. 3 %, Muharrem Ince ka marrë 29.13 %, ndërsa Sulejman Demirtash...

Plaçkitet një bastore sportive në Shkup

Dy persona të panjohur kanë plaçkitur një bastore sportive në Shkup. Sipas policisë, dje në orën 21:50 në rrugën “Kosta Novakoviq” dy persona të panjohur...

Aksident në Tetovë, lëndohet rëndë një person (FOTO)

Sapo ka ndodhur një ndeshje e rëndë në rrugën Industriale Tetovë. Tre vetura janë përfshirë në këtë aksident trafiku ku njëri nga vozitësit është në...

Erdogan kryeson në zgjedhjet presidenciale në Turqi

Sipas rezultateve të para të zgjedhjeve presidenciale të mbajtura sot në Turqi, presidenti aktual Recep Tayyip Erdogan prin me 59.9% të votave. Sipas mediave të...