Dy të vdekur dhe 17 emigrantë të lënduar në aksidentin afër...

Dy të vdekur dhe 17 emigrantë të lënduar është bilanci nga aksidenti i trafikut që ndodhi pasdite rreth orës 16:40 në rrugën magjistrale Radovish...

Putin: Rezultati tregoi “autoritetin e madh politik” të Erdoganit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e uroi presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, për rizgjedhje dhe tha se rezultati tregoi “autoritetin e madh politik”...

Xhaka dhe Shaqiri dënohen me nga 10 mijë euro gjobë

Dy futbollistët shqiptarë të Zvicer Taulant Xhaka e Xherdan Shaqiri do të dënohen me 10 mij euro gjobë ndërsa Lichtsteiner me 5 mijë euro UEFA...

Ezel rikthehet sërish në ekran, në rolin e Sulltan Mehmet (VIDEO)

Është seriali më i kushtueshëm i të gjitha kohëve dhe pasqyron jetën dhe triumfin e Sulltan Mehmetit, i pari sulltan që pushtoi “zemrën e...

Noizy fiton një shumë të madhe parash në baste, qëllon disa...

Fitorja e Kolumbisë ndaj kombëtares polake të cilën e deklasoi me rezultat 3:0 ishte edhe në favorin e reperit shqiptar. Noizy i cili njihet edhe...

Shqiponjën sapo e bëri edhe futbollisti i Arabisë Saudite, Salem Al-Dawsari...

Shqiponjën e famshme shqiptare sapo e bëri edhe futbollisti i Arabisë Saudite, Salem Al-Dawsari i cili ka përkrahue Shaqen dhe Xhaken A do të ketë...

Ramush Haradinaj e injoroi Erdoganin , vetëm Thaçi e uroi atë

Një mandat tjetër presidencial i Recep Tayyip Erdogan, përveç në Turqi, nuk ka lënë pa u festuar e uruar as në një pjesë të...

Remzia del në kafe me nusen e saj, e gjithë vëmendja...

Remzie Osmani përveç se nuse të djalit, Gëzimen e ka edhe shoqe.Këngëtarja nga Mushtishti iu gëzua pa masë fejesës së djalit e shumë shpejt...

Tifozët kroat “tërbojnë” serbët, iu djegin flamurin dhe thërrasin: Kosova, Kosova…(VIDEO)

Një grup tifozësh kroatë kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve, teksa kanë djegur flamurin e Serbisë dhe në këngët e tyre dëgjohen thirrjet Kosova,...

Edhe ushtarët zviceran në mbështetje të Xhakës e Shaqirit

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, të cilët ia siguruan fitoren Zvicrës në ndeshjen kundër Serbisë, mund të dënohen nga FIFA. Madje, FIFA tashmë ka nisur...

Meta uron Presidentin e Turqisë, Erdogan, për fitoren në zgjedhje

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ka dërguar një mesazh urimi, Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, me rastin e fitores së tij në...

Tetovë, 29 vjeçari sulmon fizikisht policin

Më datë 24.06.2018 rreth ores 02 e 45 minuta në Tetovë, në udhëkrqin mes rrugëve ,,Ivo Rribar Llola,, dhe rrugës ,,Strasho Pinxhur,, në afërsi...

Rekord në Zvicër: 10.000 franga shpërblim kush e gjen këtë mace

Macja për Michael Zimmermann ka vlerën e botës për te: “Ndjej një dashuri të thellë për Buslen time. Ajo është e lidhur ngushtë me...

Këngëtarja e njohur për Bleron: Nuk flas kurrë me të! (VIDEO)

Blero, një emër i njohur në skenë. Ai pothuajse me të gjithë ka raporte të mira, shkruan arbresh.info. Por, është dikush që ai nuk flet me...

Qytetarët e Gazës falënderojnë presidentin Erdoğan

Palestinezët të cilët u mblodhën në kufirin e Gazës për “Marshimin e Kthimit të Madh” iu falënderuan presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan për...

Duka: “Kjo që po bën FIFA për Shaqirin e Xhakën, është...

Ideja për inicimin e procedurës disiplinore nga FIFA për Granit Xhakën e Xherdan Shaqirin tashmë është shndërruar në temën kryesore. Lidhur me këtë çështje ka...

Thaçi uron Erdoganin, thotë se e mirëpret vazhdimin e bashkëpunimit të...

Presidenti i Kosovws, Hashim Thaçi e ka uruar presidentin turk, Recep Tayip Erdogan, për rizgjedhjen e tij në krye të Turqisë. Përmes një postimi në...

Edona Llalloshi, artistja e parë që bëri simbolin e shqiponjës gjatë...

Sot kur simboli i shqiponjës po komentohet shumë, Edona Llalloshi është kthyer në kohë për ta kujtuar një moment. Këtë e bëri nëpërmjet publikimit të...

Festë për Erdoganin në Prizren

Presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale, të mbajtura gjatë ditës së sotme. Në Prizren, shumë qytetarë...