Shkup, Ndërtesa e ELEM-it në flakë (FOTO)

dërtesa e Elektranave të Maqedonisë ELEM që gjendet në sheshin e Shkupit për momentin është në flakë. Nga ajo del sasi e madhe e...

Kombëtarja A e femrave miqësore me Kosovën

Kombëtarja A e femrave, do të zhvillojë të mërkurën më datë 17 shkurt, në orën 14.00 stadiumin “Elbasan Arena”, një ndeshje miqësore ndaj skuadrës...

Mustafi fejohet me ish të dashurën e Gjasulës

Shkodran Mustafi është i vetmi futbollist shqiptar, që ka fituar një Kupë Bote. Natyrisht, jo me fanellën kuqezi, por me Gjermaninë, në “trenin” e...

Të martën fillon Liga e kampionëve, PSG-Chelsea

Me ndeshjet PSG – Chelsea dhe Benfica – Zenit të martën fillojnë ndeshjet e tetës së finales në ligën e kampionëve europiana në futboll....

SHKUPI PËSON HUMBJE NGA HEDISI

Shkupi ishte i pafatë në takimin e javës së 14-të në elitën e futsallit në vend, pasi u mund në transfertë nga Hedisi me...

Penalltitë më të mira të të gjitha kohërave (VIDEO)

video
Penalltia e Leo Messit dhe Luis Suarezit në ndeshjen ndaj Celtas, është njëra prej më të mirave të të gjtha kohërave.Mirëpo, ne ua sjellim disa prej...

Policia shkon në Veleshtë,janë raportuar të shtëna!

Stefan Dimoski,zëdhënsi i SPB-së në Ohër informon se sot në Veleshtë është raportuar se janë degjuar të shtëna. Dimoskit  për Strugalajm.com thekson se në...

Aksident me pasoja tragjike: një i vdekur dhe dy të lënduar...

Një aksident me pasoja vdekjen ka ndodhur mbrëmë rreth orës 20 në rrugën lokale drejt Shtipit. Bëhet e ditur se një person ka humbur...

Sadiku dhe Xhaka, AS-at e javës në Zvicër

Pas kritikave të javës së kaluar për mospërfshirje të Sadikut në klubin e javës të ligës zvicerane, edhe përkundër shënimit të dy golave dhe dy...

Fakt: Penaltia duhej anuluar! (Foto/Video)

Lionel Messi dhe Luis Suarez rrënuan internetin duke treguar një tjetër moment magjie në ekzekutimin e një penaltie.Argjentinasi u ndal në mënyrë të palejuar...

Australia kap drogë në vlerë 900 milionë dollarë

Policia në Australi thotë se ka realizuar një nga konfiskimet më të mëdha të sasisë së drogës së paligjshme në historinë e vendit.Zyrtarët vendës...

Penaltia e shekullit? Messi u inspirua nga Cruyff (Video)

video
Leo Messi duket se ishte inspiruar nga penaltia e e Johan CruyffKur Johan Cruyff ishte pjesë e Ajaxit, në vitin 1982, kishte ekzekutuar një...

Shqipëria e De Biazit, e dënuara e Europianit

Sa pikë do të mbledhë Shqipëria në Europian? A do të kualifikohet Shqipëria në turin tjetër? Veç hamendësimeve dhe dëshirave që kanë shumë tifozë...

Benitez tregon ‘problemet’ me Ronaldon

Rafa Benitez vazhdon të mos e çmojë shumë Crsitiano Ronaldon.Edhe përkundër se presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, dhe tani edhe trajneri Rafa Benitez,...

Aksident në rrugën lokale Çellopek-Miletinë

Dje në rrugën lokale që lidhë fshatin Çellopek – Miletinë, para shtëpisë së V.M ka ndodhur aksident trafiku ku E.Q 46 vjeçarë nga Miletina...

Kosovari kapet me veturë të falsifikuar

Dje rreth orës 14.00 në Stacionin Policorë në Jazhincë, në dalje nga Maqedonia, gjatë kontrollit të pasaportës së D.E 30 vjeçarë nga Prizreni i...