Bilanci i aksidenteve gjatë fundjavës

Gjatë tre ditëve të kaluara në rajonin e Qytetit të Shkupit nga ana e policisë së trafikut është kryer ekspertizë në gjithsej 23 aksidente...

Pas 30 vjetëve doli nga burgu dhe pas dy ditëve vrau...

Në tetor të vitit 1986, ishte burgosur për shkak se e vrau një burrë në New Yersey të Shteteve të Bashkuara.Për këtë arsye, Steven...

Aksident trafiku, lëndohen dy persona (foto)

Sipas të dhënave të MPB-së, një aksident ka ndërprerë trafikun e komunikacionit në rrugën për në Prilep, pas Pletvarit, sot, në orën 14:30. Mësohet...

Lokale e dyqane të thyera në qendër të Shkupit; policia përplaset...

Thyerje xhamash, demolim lokalesh e dyqanesh  në Qendër të Shkupit. Forca të mëdha policore, të përqendruar në shesh, me qëllim të parandalimit të grupit...

Rrihen tifozët e Buduqnost dhe Shkëndisë

Në një përleshje fizike të dy grupeve të tifozëve në afërsi të qafës malore Strazhë janë lënduar pesëmbëdhjetë persona prej të cilëve dy më...

A është kjo goditja e dënimit më e keqe ndonjëherë? (VIDEO)

Ndonjëherë gjërat nuk duhen komplikuar më shumë seç duhet.Ekipi i Çeltenhemit, në ligën e dytë angleze, u përpoq të zbatonte një skemë spektakolare gjatë...

Fabiana, shqiptarja me “grushtin e engjëllit”

Në Çeki më datë 5 mars luhet një ndeshje e veçantë. Përballë dy boksiere femra, për titullin e këtij vendi. Por atë që nuk...

Aksidenton fëmijën 7-veç, pranga 39-vjeçarit nga Gostivari

Policia e Librazhit ka arrestuar sot shtetasin N.I., 39 vjeç, nga Gostivari, pasi në aksin rrugor Librazhd-Përrenjas ka plagosur një fëmijë 7-vjeçar.Ngjarja ka ndodhur...

Masakër në SHBA

Një person i armatosur, pas të shtënave me armë zjarri nga makina, ka vrarë shtatë (7) persona dhe ka plagosur tre (3) të tjerë...

Benzema jashtë Realit

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane po tregohet shumë i vendosur në përzgjedhjen e lojtarëve më të mirë, pasi nuk do të lejojë që...

Lazim Destani flet para startit të sezonit pranveror

Lazim Destani flet para startit të sezonit pranverorNjë ditë para fillimit të gjysmësezonit pranveror në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë, zotëri Lazim...

Vazhdon “lufta” për titull mes Vardarit dhe Shkëndijës

Siç e dimë gara për titullin e kampionit po zhvillohet mes dy ekipeve aktualisht më të forta, Vardarit dhe Shkëndijës, teksa 8-t skuadrat tjera...

Njihuni me talentin 8-vjeç, Samirin! (foto)

Samir Zejnuli, 8-vjeç, nga Presheva, me familjen e vet jeton në Wels të Austrisë.Me futboll ka nisur të merret që në moshën 4-vjeçare, pasiqë...

Zhduket një 36-vjeçare nga Gostivari

Mbrëmë, rretho orës 22, në stacionin policor në Gostivar Xh.M., 77-vjeç, nga Banjeshnica, ka lajmëruar se vajza e tij A.A., 36-vjeçe, është larguar nga...

Gjetan Keta fiton titullin kampion interkontinental për peshat e mesme

Boksieri shqiptar Gjetan Keta ka fituar titullin kampion interkontinental për peshat e mesme në versionin WBC. Mbrëmjen e kësaj të premte ai ka mundur...

Ronaldo tifozëve: Kujdes me makinën (VIDEO)

video
Cristiano Ronaldo ndaloi në hyrjen e qendrës stërvitore të Realit të Madridit për të firmosur autografe e për të bërë foto me tifozët, kur...

Ndërron jetë Umberto Eco

Ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare Umberto Eco, shkrimtar, polemist, semiolog nga Italia.Eco mund të konsiderohet shkrimtar epokë, pasi ka bërë emër me teoritë...

Prani e shtuar policore nëpër Shkup

Sonte nëpër rrugët e Shkupit dhe në akset në gjitha daljet e kryeqytetit është evidentuar prani e shtuar policore, informon INA. Nuk dihen arsyet...

Aksidentohet Blerim Bexheti dhe Bekim Murati i BDI-së (FOTO)

Në Han të Elezit është aksidentuar makina në të cilin kanë qenë ish ministri i Drejtësisë Blerim Bexheti dhe kryetari i komunës së Sarajit,...