Moti sot në Tetovë dhe Maqedoni

Sot po mban mot me diell dhe relativisht i nxehtë.
Në orët e pasdites parashikohet të ketë vranësira dhe reshje lokale të shiut.
Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 9 deri 16 gradë ndërsa ajo gjatë ditës prej 25 deri 32 gradë celsius.