Të fundit

Turqia dhe Katari dhurojnë 1 milionë dollarë për Jemenin

Një milion dollarë, para të gatshme do t’i dhurohen Jemenit në kuadër të një protokolli për ndihma humanitare të nënshkruar mes Gjysmëhënës së Kuqe...

Zjarr gjigant në parkun më të madh të argëtimit në Gjermani...

Një zjarr i fuqishëm ka shpërthyer në një pjesë të Europa Park në Rust të Gjermanisë jugore. Parku njihet si më i madhi i argëtimit...

Dhurata që mori një pastrues i Xhamisë së Pejgamberit (sal Allahu...

Dhurata që mori një pastrues i Xhamisë së Pejgamberit (sal Allahu alejhi we selem)? Kohët e fundit, një video e një pastruesi në xhaminë e...

Arrestohet tetovari në vendkalimin kufitar Tabanoc, ja kush është, inicialet?!

Me 26.05.2018 në orën 09.50 në vendkalimin kufitar në Tabanoc, gjatë kontrollit të pasaportës, është konstatuar se personi M.Sh.(27) nga Recica e Madhe, Tetovë, gjendet...

Besart Ibraimi viziton vendin e shenjtë, Meka Medina (FOTO)

Pasi me Shkëndijën arriti që të shpallet kampion dhe njëkohësisht të fitojë Kupën e Maqedonisë, Besart Ibraimi pushimin e merituar po e shfrytëzon duke...

Hoxhë Halil Kastrati, sot 6 vite u bënë pa ty nëna...

Sot 6 vite u bene pa ty nena ime, zemra ime😢😢😢 Ti oj nena ime ma mesove miresin Ma ushqeve te miren edhe bamiresin Djalin e madh...

Aksident trafiku në kohë të syfyrit: Dy gra nga Gostivari dhe...

Herët në mëngjes, në orën 02.00, në udhëkryqin nga rruga “Panajot Ginovski” dhe rruga “Boris Sarafov” në Shkup ka pasur një aksident trafiku, transmeton...

Rruga Prishtinë – Shkup lëshohet brenda pesë ditëve

Brenda pesë ditëve, gjegjësisht më 1 qershor do të lëshohet për qarkullim rruga Prishtinë – Shkup, në shtegun Kaçanik-Hani i Elezit, ndërsa shpejtë pas...

Pamje: Pasi e lëndoi Salahun, Ramos e goditi me bërryl edhe...

Sergio Ramos e ngriti mbrëmë trofeun e tretë më radhë si kapiten dhe të katërtin në tërësi me Real Madridin, por ndërhyrjet e tij...

Befason Karius, ja çka tha pas ndeshjes

Portieri i Liverpoolit, Loris Karius, i ka kërkuar falje klubit dhe bashkëlojtarëve pas dy gabimeve të tmerrshme që i kushtuan skuadrës së tij me...

Ronaldo: Liga e Kampionëve duhet të quhet “CR7 Champions League”

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka sugjeruar se gara më prestigjioze evropiane për klube duhet të riemërohet si “CR7 Champions League”. Ronaldo u bë...

Shqiptari që lidh Kosovën me botën financiare ndërkombëtare (VIDEO)

Pasi që përfundon studimet në Britani të madhe dhe ndërton një karrierë të suksesshme si inxhinier softueri në Angli, Salih Mripa, me prejardhje nga...

E kryen vrasjen në Zvicër, zbulohet në Slloveni

Në Ostermundigen të Kantonit të Bernës, mbrëmjen e së premtes policia ka gjetur një grua të vdekur. Ajo ka qenë viktimë e një vrasjeje....

Kosovari punon 2 vjet në Gjermani me dokumente false bullgare: Ja...

Një shqiptar 26 vjeçar nga Kosova ndodhet në bankën e zezë në Gjykatën e Crailsheim-it, i akuzuar për disa delikte: ai ka qëndruar në...

BALE i dërgon porosi Zidanes dhe Ronaldos

Lojtari më meritor që Reali e fitoi finalen e mbrëmshme padyshim që ishte Bale. Ai thotë se e meritonte të luante nga fillimi. “Jam i...

Gruaja nga Maqedonia shpëton nga vrasja me pagesë e burrit të...

Një grua nga Maqedonia ka pasur sukses që të shpëtojë nga vrasja në Gjermani e porositur nga burri i saj për shkak të pagesës...

Shoqata “Jetimat e Ballkanit”, ndihmon 55 familje nevojtare në Shkup dhe...

Shoqata Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, ka zhvilluar një aksion humanitar në Qytetin e Shkupit ku janë ndihmuar 55 familje nevojtare, dhe në qytetin e...

BBC raporton se Salah e ka humbur botërorin ,Ramos ia nxori...

BBC ka raportuar para pak çasteve se Salah mund të humbet Botërorin Sipas mediaumit të njohur britanik, Salah e ka nxjerrur krahun dhe kjo është...

Sabri dhe Ermal Fejzullahu shpërthejnë në lot, historia që preku babë...

Të ftuar specialë në programin “Dua të të bëj të lumtur” për prindërit që vite më parë kishin humbur djalin e tyre të vogël...