Vjen edhe kënga e Linda Morinës për Xhakan e Shaqirin (VIDEO)

Mbrëmë u zhvillua ndeshja Serbi-Zvicer ku pas 2 golave të lojtarëve me prejardhje shqipëtare Zvicra fitoi ndeshjen.E këngëtarja Linda Morina njihet për karakterin e...

Granit na fal! Asnjëherë s’të kemi kuptuar!

Nga Anton CicaniShumë të vërteta dhe të pavërteta “ndërthuren” mes tyre për të krijuar shpesh një histori ndryshe, legjenda urbane, por edhe një personazh...

Edi Rama, telefonon me numer të fshehtë dhe ofendon me fjalor...

Ish- kryeministri Sali Berisha publikon një material audio, ku sipas tij shpërthen me të shara ndaj një qytetari i cili i ka dërguar një...

Erdogan: Do ta bëj Turqinë si Amerika dhe Rusia

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot në Stamboll ka thënë se janë ndërmarrë të gjitha masat e sigurisë që zgjedhjet e ditës së...

Gjermani: Gjen valixhe mijëra euro dhe pllaka ari, nuk do ta...

Një burrë në Berlin ka gjetur para dhe flori, të cilat ai i ka dorëzuar në Polici.Për këtë veprim, ai mori edhe lëvdata nga...

Muzafer Ismaili referi më punëtorë në futbollin e Maqedonisë

Çdo herë dëshira për të qen i suksesshëm në sportin që e ke pasion dhe me të merresh gjatë karrierës nuk do të thotë...

Presidenti i Zimbabve i shpëton atentatit (VIDEO)

Presidenti Zimbabves, Emerson Mnangaua i ka mbijetuar një sulmi me bombë në qytetin e Bulavajos.Eksplozivi shpërtheu ne momentin kur kreu i shtetit sapo i...

Luana siç nuk e keni parë asnjëherë, vishet me dimija: Ti...

Luana Vjollca është një nga emrat më të komentuar të ekranit. Ajo është shumë aktive në rrjete sociale, ku vetëm në Instagram llogarit mbi 1...

Blerim Destani e Arifhikmeti gjiro me bicikleta në Miami (Foto)

Aktori Blerim Destani dhe shoku i tij i ngushte Xhevdet Jashari i njohur te opinioni si ARifhikmeti sot kanë bërë gjiro me bicikletë nëpër...

Kimete Berisha thumbon Enver Robellin që dje nxorri vrer kundër Xherdan...

Budallë je vetë.Nuk është turp me thënë ‘Alhamdulillah’ por është lutje, është bukur me thënë, ‘Lavdi Zotit’.Nuk je budalla nëse beson në Zot dhe...

Politikani Blerim Bunjaku: “Tek ne rrahin dy zemra dhe pikë”

Pas ndeshjes historike në mes të Zvicrës dhe Serbisë, në të cilën dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri shkëlqyen duke shënuar golat...

Shqiponja e Xhakës dhe Shaqirit alarmon median ruse: Skandal, politika zbehu...

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin dy protagonistët e Zvicrës në ndeshjen e djeshme kundër Serbisë, pasi shënuan të dy nga në gol. Por...

Imami nga Shkodra: Lutjuni Allahut të fitojë Erdogani, shpëtimtari ynë (FOTO)

Turqia nesër hyn në zgjedhje presidenciale dhe elektorale ku Erdogan dhe partia e tij AKP do të tentojë të rifitojnë besimin e turqve pas...

Vjedhje si në filma në Tetovë: Hajni i futet në shtëpi...

Zyrtarët policor nga SPB Tetova e kanë arrestuar J.Q.(19) nga fshati Nerashtë për shkak të kryerjes së një vjedhje gjatë ditës së djeshme, transmeton...

Turqia dhe Katari dhurojnë 1 milionë dollarë për Jemenin

Një milion dollarë, para të gatshme do t’i dhurohen Jemenit në kuadër të një protokolli për ndihma humanitare të nënshkruar mes Gjysmëhënës së Kuqe...

Zjarr gjigant në parkun më të madh të argëtimit në Gjermani...

Një zjarr i fuqishëm ka shpërthyer në një pjesë të Europa Park në Rust të Gjermanisë jugore.Parku njihet si më i madhi i argëtimit...

Dhurata që mori një pastrues i Xhamisë së Pejgamberit (sal Allahu...

Dhurata që mori një pastrues i Xhamisë së Pejgamberit (sal Allahu alejhi we selem)? Kohët e fundit, një video e një pastruesi në xhaminë e...

Arrestohet tetovari në vendkalimin kufitar Tabanoc, ja kush është, inicialet?!

Me 26.05.2018 në orën 09.50 në vendkalimin kufitar në Tabanoc, gjatë kontrollit të pasaportës, është konstatuar se personi M.Sh.(27) nga Recica e Madhe, Tetovë, gjendet...

Besart Ibraimi viziton vendin e shenjtë, Meka Medina (FOTO)

Pasi me Shkëndijën arriti që të shpallet kampion dhe njëkohësisht të fitojë Kupën e Maqedonisë, Besart Ibraimi pushimin e merituar po e shfrytëzon duke...