Nga 27.2 % vota të numëruara ,Erdogan prinë me 58.3 %

Nga 27.2 % vota të numëruara ,Erdogan prinë me 58.3 %

Petkoviq mban diskutime sy me sy me Xhakën dhe Shaqirin për...

Shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA, ka hapur hetim disiplinor ndaj Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit për festën e tyre te golat...

Harrojeni Shkëndijen, njihuni me motrën e saj që do t’iu lë...

Këngëtarja Shkëndije Mujaj para pak minutash ka bërë publike një foto të re Ajo në këtë foto shihet së bashku me motrën e saj...

Babai i Granit Xhakës, ishte dënuar me 6 vite burg në...

Ragip Xhaka , i ati i Granitit, e cili shënoi një gol të premten kundër Serbisë në Kupën e Botës në futboll, në vitin...

Arrestohet një person nga Tetova, sulmoi zyrtarin policorë para një objekti...

29-vjeçari M.N nga Tetova sot në mëngjes është arrestuar, pasi ka sulmuar një zyrtar policor para një objekti hotelierik në Tetovë.MPB informon se M.N...

I pari i Prishtinës takon Zaevin: Do të hiqet roamingu me...

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Shpend Ahmeti, po paralajmëron heqjen e tarifave të roamingut me shtetin e Maqedonisë. Ahmeti në cilësinë e burrështetasit të...

Serbët e ofendojnë dhe shajnë Korab Shaqirin duke menduar se ka...

Mbiemri i njëjtë me Xherdan Shaqirin i ka shkaktuar telashe Korab Shaqirit në rrjetet sociale, ku këngëtari është ballafaquar me mijëra ofendime dhe sharje...

Ky është dënimi me të cilin FIFA mund t’i ndëshkojë Xhakën...

Dy futbollistët shqiptarë të Kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, mund të pezullohen deri me dy ndeshje mos lojë. FIFA ka nisur procedurë...

6.7 milionë turq dalin në krah të kundërshtarit të Erdogan

Sipas Policisë së Stambollit të shtunën në Mitingun përmbyllës të Partisë Republikane Turke, Partia e Ataturkut qe ka kandidat për President në zgjedhjet e...

Fatime Fetai, bukuri që vret në duart e Fitores. Shikoni tatuazhën...

Prokurorja e Prokurorisë Publike Speciale të Republikës së Maqedonisë, Fatime Fetai, në çdo paraqitje publike dallohet me sharmin, stilin dhe elegancën.Fatimja, duket të ketë...

Gazeta e njohur gjermane: Thaçi, hero shumëngjyrësh evropian (Foto)

Gazeta më e madhe e Berlinit “Tagesspiegel”, ka botuar një rrëfimin emocional jetësor për Hashim Thaçin, të titulluar “Nga Kryengritës në President” - një...

Ëndrra e Erdoganit dhe premtimi i tij për ta marrë mandatin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan sot në Stamboll ka thënë se janë ndërmarrë të gjitha masat e sigurisë që zgjedhjet e ditës së...

Merkel, gjermanëve: Kurrë mos u dorëzoni!

Gjermania ka marrë pikët e plota kundër Suedisë duke triumfuar me golin e mesfushorit të Real Madridit, Toni Kroos, që realizoi për 2-1 në...

I frymëzuar nga Xhaka dhe Shaqiri, refugjati sirian e bën shqiponjën

Tabi, refugjat lufte u emocionua dje kur pa dy shqiptarë të festonin me shqiponjë fitoren me Serbinë.Ai është një 23 vjeçar me baba sirian...

Shpëtim Desku publikon foto me këngëtarin e njohur, por do të...

Janë ndër fytyrat më aktive në ekranet televizive. Shpëtim Desku njihet për humorin e tij, i cili merr vëmendje të madhe me mysafirët që ai...

Jona Dervishi i çmend serbët me këtë deklaratë

Pas “provokimeve” të shumta nga të gjitha anët, serbët i ka “provokuar” edhe zëdhënësja e Federatës Shqiptare të Futbollit, Jona Dervishi. Në një intervistë...

Zjarr i tmerrshëm në një fermë në Bërvenicë të Tetovës, digjen...

Sot pasdite ka shpërthyer një zjarr i tmerrshëm në një femrë në Bërvenicë të Tetovës. Komandanti i zjarrfiksave Uka Aliti për TetovaSot thekson se nga...

Toni Kroos shpëton Gjermaninë (VIDEO)

Lojtari më në formë i Gjermanisë, Toni Kroos, ka shënuar në minutën e 95 të ndeshjes për të arritur fitoren e parë të Gjermanisë...

Vjen edhe kënga e Linda Morinës për Xhakan e Shaqirin (VIDEO)

Mbrëmë u zhvillua ndeshja Serbi-Zvicer ku pas 2 golave të lojtarëve me prejardhje shqipëtare Zvicra fitoi ndeshjen.E këngëtarja Linda Morina njihet për karakterin e...