Butel, policë me kallashnikovë ngacmojnë disa nxënëse të “Arseni Jovkovit”

Para ca çasteve kalova në Butel dhe te semaforët ku fillon komuna kishte një “Audi” të parkuar dhe afër saj disa policë të armatosur...

Shkëndija një hap pranë finales, fitore 2:0 me Horizontin

Shkëndija mund 0:2 Horizontin në Turnovë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, duke bërë një hap të madh drejt kualifikimt në...

16-vjeçari kërcënon me armë shokun e vet

Një 16-vjeçar është arrestuar këtë të mërkurë nga policia e Elbasanit, pasi ka kanosur me armë zjarri një bashkëmoshatar të vetin. Sipas policisë, i riu...

14-vjeçari tenton ta vrasë mësuesin, policia parandalon krimin

Policia e Krujës ka arritur të parandalojë një krim në mjediset e shkollës 9-vjeçare të fshatit Larushk.Një nxënës 14-vjeçar është konfliktuar me mësuesin dhe...

Sekuestrohet heroinë në Gostivar, dy të arrestuar

Gjatë një kontrolli të policisë në Gostivar janë zbuluar dhjetë pako heroinë në shtëpinë e një banori të këtij qyteti."Nëpunësit e policisë dje paradite...

Euro 2016 zhvillohet pa shikues?

UEFA ka bërë të ditur këtë të martë se Kampionati Evropian i kësaj vere, që do të zhvillohet në Francë, mund t’i zhvendos ndeshjet...

Pesë klube të mëdha largohen nga “Champions League”; krijohet një Ligë...

Pesë klubet më të mëdha angleze kanë zhvilluar biseda të fshehta për krijimin e një Lige të re evropiane."Manchester United", "Chelsea", "Arsenal", "Manchester City"...

Paditen penalisht gjashtë persona për vjedhje të rëndë në Maqedoni

SPB e Ohrit ka ngritur padi penale kundër gjashtë personave, ndër të cilët një i mitur, të cilët dyshohen se kanë kryer veprën penale...

Padi penale ndaj dy personave nga Ohri për narkotikë

Policia e Ohrit ka ngritur padi penale ndaj R.D., 30-vjeç dhe A.B., 22-vjeç, që të dy nga Ohri, për shkak të dyshimit "përdorim i...

Tetovë, ia djegin makinën “Audi A6” para derës

Një incident ka ndodhur në orët e vona të natës në Tetovë. Sipas informacioneve të policisë, një 41-vjeçar nga Tetova ka lajmëruar policinë se...

Salcburg, 30-vjeçari nga Maqedonia kapet me 200 gramë kanabis

Një 30-vjeçar nga Maqedonia është arrestuar në Taxham, qarku të qytetit Salcburg, bën me dije "Salburg24.at". Ai tentoi të arratisej nga policia.Policia e qarkullimit...

Alarm në aeroportin e Gjermanisë, anulohen fluturimet

Një alarm sigurie është dhënë në aeroportin ndërkombëtar të Këlnit në Gjermani. Autoritetet kanë udhëzuar pasagjerët që të anulojnë fluturimet për shkak të një...

Aksident i rëndë, një person në rrezik jete! (FOTO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në mëngjes rreth orës 5:40 minuta, në rrugën magjistrale Shkup-Veles, afër Katllanovës. MPB-ja njofton se një person ka marrë...

Bilanci i të lënduarve në 24 orët e fundit në Shkup

Dhjetë persona kanë marrë lëndime trupore në gjithsej katërmbëdhjetë (14) aksidente të evidentuara në 24 orët e fundit në rajonin e Shkupit. Në tetë...

I digjet vetura private Adem Grabovcit (Foto)

Para pak minutash i është vënë flaka veturës private të Adem Grabovcit, shefit të Grupit Parlamnetar të PDK'së.Deri më tani ende nuk dihen detaje...

Digjet gjatë natës kampi i refugjatëve në Francë

Ekipet e ndërhyrjes së shpejtë pritet të kthehen në qytetin-port të Kalaisit, në Francë, për të çmontuar strehat në kampin e emigrantëve, i njohur...

Aksident i rëndë në autostradën Shkup-Tetovë

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak kohe në autostradën Shkup-Tetovë. Sipas dëshmitarëve okularë, të cilët kanë raportuar për "Lajm", aksidenti ka ndodhur në...

Gostivar, 6 persona rrahin një 18 vjeçar

Në qytetin e Gostivarit dje rreth orës 2:15 minuta deri sa kthehej nga rruga “Zhivo Brajkovski”, në parkun para urës është rrahur nga 6...

Kapet banda shqiptare, vodhi katër banesa për një orë

Policia italiane ka vënë në pranga katër shqiptarë që grabisnin banesa.Në ngarkim të tyre janë dokumentuar 10 grabitje banesash, 6 të tjera mbetur në...