2 të vdekur dhe 54 të lënduar në një përleshje masive...

Dy të vdekur dhe 54 të janë lënduar pas një përleshje masive të fansave në një ndeshje futbolli në Marok, raporton Daily Mail.Përleshja ndodhi...

Pas një zenke familjare, një person është goditur me sëpatë

Një person nga Struga është lënduar pasi dje, gjatë një zënke familjare, ka marrë disa goditje me sëpatë.Siç kumtoi MPB, ngjarja ka ndodhur rreth...

Intervistë, Nderim Nexhipi: “Kampionati është i Shkëndijës”

Kishte kohë që nuk e shihnim nëpër Tetovë, por duke filluar nga janari mund ta gjejmë shpesh në lokalin e tij të preferuar M...

Aksident i përgjakshëm trafiku në Arabinë Saudite

Një aksident rrugor që ka ndodhur në rrugën midis qyteteve Meka dhe Medina në Arabinë Saudite, ka shkaktuar vdekjen e 19 shtetasve egjiptianë, ndërsa...

Vetëvritet babai i dy vajzave

Eshtë gjetur i (vetë) varur në kasollen e shtëpisë së prindërve një 48-vjeçar, pronar i një pastiçerie në Tiranë.Ai është Fatmir Myrtaj, baba i...

Tre gola për tre pikë të reja (VIDEO)

video
http://www.dailymotion.com/video/x3yulxf_ft-shkendija-shkupi-3-1_sportShkëndija ka mundur Shkupin me rezultat 3:1 në ndeshjen e xhiros së 23-të në LPFM. Ibraimi në pjesën e parë realizoi nga gjuajtja e...

Rritet numri i të sëmurëve në kampin në Tabanoc

Numri vijues i refugjatëve dhe emigrantëve ekonomik në qendrën transit Tabanocë ende e tejkalon kapacitetin në dispozicion, njofton Qendra Rajonale për menaxhim me kriza,...

Aksidenti tragjik në Itali, dy shqiptarë humbin jetën

Dy shqiptarë kanë humbur jetën në një aksident tragjik në Itali. Endrit Cena 30 vjeç dhe Rudolf Zefi 33 vjeç kanë qënë duke udhëtuar...

Digjet një eskavator në lëvizje

Një eskavator në lëvizje ka marrë flakë në Kavadarci. Nuk ka të lënduar, megjithatë është shkaktuar dëm i madh material."Eskavatori ka marrë flakë në...

Sllatinë, përfshihet nga flakët një shtëpi

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë ka njoftuar se një shtëpi është djegur në lokacionin Vërtishtë, në atarin e fshatit Sllatinë të Tetovës....

57-vjeçarit nga Treboshi i jepen para false në këmbim të prodhimeve...

S.A. nga Treboshi, një tregtar prodhimesh bujqësore në Tetovë, i moshës 57-vjeçe, raporton të ketë pranuar para false, - transmeton "Tetova1".Bëhet me dije se...

“Arsenali”, super-ofertë për Higuanin

Gonzalo Higuain është objektivi kryesor i "Arsenalit" për afatin kalimtar të verës.Drejtuesit e "Arsenalit" po i mbajnë sytë drejt sulmuesit argjentinas Gonzalo Higuain, i cili po...

Grindet me të birin, të nesërmen gjendet i vrarë me goditje...

54-vjecari Mirosh Djaloshi një natë më parë kishte pasur një grindje me të birin. Ish-kryeplaku i fshatit Shkallë në Manzë u gjet i vrarë...

Një super-lajm për Shqipërinë për “Euro 2016”

Mërgim Mavraj është gati për Kombëtaren e Shqipërisë.Shtylla e mbrojtjes Kuqezi ka bërë të ditur, përmes rrjetit social "Facebook", që është i gatshëm.“Jam shumë i...

Aksident, kamioni merr flakë gjersa ishte në lëvizje (Foto)

Një kamion i markës "Iveco" sot ka marrë flakë në rrugën Prilep-Mak.Brod. Sipas burimeve të "Telegrafit", drejtuesi i automjetit ka kërcyer nga kabina.Ekipi kundër...

NDOH EDHE KJO në Shqipëri!

Gjatë takimit për të rinj "Bylis"-"Apolonia", ka ngjarë një situatë komike për të pranishmit në stadium.Njëri nga arbitrat e ndeshjes ka dalë në anë të...

“Vendimi i Rusisë për tërheqje mund të ketë plane të pista”

Tahsin Hoshkar, përfaqësuesi për Turqinë në Brigadën Sultan Abdulhamit Han e cila lufton në Malin Turkmen (Türkmendağı) në Siri tha se e “kanë pritur me habi”...

Të vazhdohet seria e fitoreve

Shkëndija përballet të shtunën me Shkupin në Veles, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 23-të të LPFM-së. ‘Kuqezinjtë’ kërkojnë fitoren e rradhës në...

Përfundoi hetimi brenda “Telekomit”

Konsultuesit e brendëshëm e kanë përfunduar hetimin në “Telekom” për përgjimet, – raporton “Dojçe Vele”. Të dhënat, tani për tani mbeten të panjohura për...