Përplasen dy tragete në Durrës (Foto)

Në portin e Durrësit janë përplasur dy tragete. Një qytetar ka raportuar pranë redaksisë së "Jetaoshqef.al" se tragetet e përplasura janë "GNV"dhe "Venturis".Sipas të...

Barcelona ia vjedh ‘Messin e ri’ Real Madridit (Foto)

Barcelona ia ka vjedhur nga duart Real Madridit mesfushorin e ri të Independientes, Lucas Patanelli. Ky i fundit po konsiderohet si Lionel Messi i...

Përleshje në mes nxënësve shqiptarë dhe maqedonas në Kumanovë

Një rrahje ka ndodhur ndërmjet nxënësve shqiptarë dhe maqedonas në Kumanovë, me ç’rast disa nxënës shqiptarë kanë rrahur një maqedonas, i cili ka qenë...

Cilët janë 3 kosovarët e arrestuar në Gjermani të dyshuar si...

Sipas informacioneve të ‘ARD-Magazin’, “Report München” dhe BR-Hörfunks janë arrestuar tre persona të lidhur me rrjetin e terrorizmit, dhe që dyshohet se po përgatisnin...

Gjermani, arrestohen 3 kosovarë, dyshohet se po planifikonin sulme terroriste

Autoritetet gjermane kanë ndaluar tre shtetas kosovarë, të dyshuar se po planifikonin akte terroriste në Gjermani. Ata po lëviznin me një makinë me targa...

Në një aksident të rëndë humbë jetën 26 vjeçari Adnan A....

Një person e ka humbur jetën në aksidentin që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22.20 minuta në rrugën magjistrale Ohër-Kërçovë, në afërsi të vendbanimit...

Strugë: Tre veta e rrahin dhe i shkaktojnë lëndime trupore policit

Stacioni i policisë në Strugë për shkak të kryerjes së veprës penale “shkaktim të lëndimit të rëndë në trup”, ka ngritur kallëzimpenal kundër J.P.(30),...

Tmerr në Gjirokastër: djali i një polici vret nipin e gruas...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Gjirokastër.Ka mbetur i vdekur një person, ndërsa është plagosur një tjetër. Nga të dhënat e para...

UEFA po mendon ti anuloj të gjitha miqësoret pas sulmeve në...

UEFA po mendon t’i anuloj të gjitha miqësoret e përfaqësuesve, të parapara të zhvillohen gjatë këtij muajiPas sulmeve terroriste në Brukses, ku mbetën të...

Vetëvrasje në Shkup, 25-vjeçari hidhet nga ndërtesa (Foto)

Një ngjarje e padëshirueshme ka ndodhur sot në Shkup, në lagjen "Karposh 1". Sipas informacioneve të banorëve të pallatit, djaloshi është ngjitur në pullazin...

Shkup, gjendet një trup i pajetë

Një trup i pajetë është gjetur i shtrirë në bulevardin “Aradhet Partizane” tek fakulteti maqinerik në Shkup.Akoma nuk ka të dhëna për identitetin e...

Aksion i madh policor kundër kontrabandës

Sot në mëngjes Dogana ka ndërmarrë një aksion në mbarë vendin, me të cilin synon ta shkatërrojë rrjetin e kontrabandimit të cigareve. Këtë e...

Dramë e vërtetë në Shkup: “luftë” ndërmjet policisë dhe katër personave!

Rreth orës 9:30 në Shkup ka ndodhur një dramë e vërtetë gjatë arrestimit të 26-vjeçarit A.A., i cili kërkohej për vuajtjen e dënimit me burg. Në...

5 sulme të koordinuara në Bruksel, dhjetëra të vdekur!

Kryeqyteti i Belgjikës është zgjuar nën kërcënimin e sulmeve terroriste, ku kanë humbur jetën dhjetëra persona, një numër i pakonfirmuar zyrtarisht. Brukseli u trondit...

Rrihet refugjatja nga burri i saj në kampin e Tabanovcit

Refugjatja nga Iraku është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj në qendrën e kampit Tabanovc, thuhet sot në gazetën e Qendrës Rajonale për Menaxhim...

Tiranë: Alarm për vendosje bombe në një automjet pranë Brrylit

Një makine në Tiranë dyshohet t’i jetë vendosur një autobombë. Ngjarja po ndodh në zonën pranë Brrylit, në rrugën “Sitki Çiço” afë një shkolle...

Gostivar: Me shatë ka ndjekur vjedhësin nga shtëpia e tij

Më 20 mars 2016 në orën 13.10 në SP Gostivar D.K. (41) nga Gostivari ka denoncuar se ditën e njëjtë rreth orës 13.00, derisa...

Shikojeni momentin kur Messi ia thyen dorën një tifozeje të Vilarealit,...

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, ia ka thyer dorën një tifozeje të Villarrealit në ndeshjen në El Madrigal.Me një goditje të fuqishme, argjentinasi e...

Policia zvicerane ndërhyn për “pajtimin” e xhematit shqiptar mes vete!

Një konflikt në mes të besimtarëve dhe hoxhës në njërën nga xhamitë e shqiptarëve që ka ndodhur mesdirën e të dielës në Winterthur (Grüze)...