Mësohet dita dhe ora e ndeshjeve të ardshme te Shqipërisë dhe...

Me 12 Nëntor luhen ndeshjet e ardhshme të Kosoves dhe Shqipërisë.Turqia - Kosova Shqipëria - Izraeli

Paraburgim për katër të dyshuar, vodhën në ‘Makpetrol’

Prokuroria Publike – Gostivar ka sjellë urdhër për zbatimin e një hetimi kundër tre personave nga Gostivari njërit nga Tetova të dyshuar për kryerje...

De Biasi mëso nga Igor Angelovski

Reshat IbrahimiPasi i lexova me vëmendje gati të gjitha deklaratat e lojtarëve të Kombëtares dhe të trajnerit Gianni De Biasi pas ndeshjes me Spanjën,...

Horror në Maqedoni: Vrau vëllain, e më pas tentoi ta vret...

Prokuror përgjegjës nga Prokuroria Themelore Publike e Prilepit deri tek gjykatësi i procedurës paraprake ka kërkuar që një personi nga fshati Alldanci e Krushevës,...

Federata e Spanjës me komunikatë zyrtare për veprimin e Gerrard Pique...

Zbulohet gjithçka rreth mungesës së flamurit të Spanjës në krahun e fanellës së Girrard PiqueFederata e Futbollit e Spanjës ka dalë me komunikatë zyrtare pas lajmit...

Statistikat qesharake me Spanjën, Shqipëria nuk bëri asnjë gjuajtje në portë

Statistikat me Spanjën janë për të qarë e për të qeshur. Tabela në fund të ndeshjes tregoi se kuqezinjtë kishin arritur ta mbanin topin...

Trajneri i Spanjës lavdëron kuqezinjtë

Julen Lopetegui, përzgjedhësi i Spanjës, ka lavdëruar ekipin e kombëtares shqiptare pas përballjes në “Loro Boriçi”.Ekipi spanjoll fitoi 2 me 0 ndaj Shqipërisë, ndërsa...

Ajo çfarë bëri katalanasi Pique ndaj Shqipërisë po çmend të gjithë...

Takimi mes Kombëtares së Shqipërisë dhe Spanjës ka përfunduar me rezultat 0-2 në të mirë të spanjollëve.Por, ajo çka ka bërë Gerard Pique në...

Mavraj: Costa ma kërkoi numrin e telefonit, nuk ja dhashë

Qendërmbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Mërgim Mavraj, megjithatë e ka marrë me humor humbjen e pritur të skuadrës ndaj Spanjës.Ai ka thënë se ndeshja me...

Andi Lila: Pogba nuk i afrohet Iniestas

Andi Lila, reprezentuesi shqiptar, ka deklaruar se e ka pasur shumë të vështirë të ndalte Andres Iniestan e Spanjës.Pas humbjes 2 me 0 nga...

​Spanja e fortë për Shqipërinë, e zbret nga pozita e parë...

Spanja ka shënuar fitore të merituar përballë Shqipërisë 2:0, në ndeshjen e zhvilluar në ShkodërKombëtarja shqiptare është mposhtur nga Spanja me rezultat të pastër...

Shikojeni golin e mrekullueshëm të FERHAN HASANIT NDAJ ITALISË (VIDEO)

Ferhan Hasani në minutën e  i ka dhënë avantazh Maqedonisë në duelin kundër Maqedonisë. Edhe pse pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-0 për...

Shkodra vishet kuqezi përpara Spanjës

Nga kryeqendra e veriut, në kryeqendrën e shqiptarisë. Atmosfera kuqezi mbizotëron në Shkodër, përpara ndeshjes së Kombëtares me Spanjën.Dyndja e tifozëve nisi prej orëve...

Real Madrid nuk ka ekzekutuar asnjë penalti që nga finalja e...

MBRETËRIT KANË HARRUAR KUR KANË EKZEKUTUAR PENALTITë gjykosh një penalti në favor të Real Madridit është bërë një utopi për gjithë madrilienët. Që nga 28...

A e dini se një djalë nga Peja ka ngjashmëri të...

Një sozi e Zlatan Ibrahimovicit gjendet edhe në Kosovë.Është një tifoz i Manchester Unitedit nga Peja, që ka ngjashmëri të madhe me sulmuesin suedez,...

Shevchenko: Ishte shumë e vështirë të luash kundër Kosovës

Trajneri i Ukrainës, Andriy Shevchenko ka thënë se ndihet më i relaksuar pas fitores së shënuar ndaj Kosovës.Ukraina mundi 3:0 Kosovën në kualifikuesen për...

Armando Sadiku edhe pse mungon ne takimin me Spanjen sonte, eshte...

“Do të fitojmë me golin e Roshit”Pasi mungoi në stadiumin ku u bë idhull për gjashtë muaj dhe shpëtimtar i skuadrës vendëse, Armando Sadiku...

Efektivët policorë bëjnë kontrolle anti-eksploziv në ‘Loro Boriçi’

Mbi 1200 efektivë të RENEA-s, FNSH-së dhe Policisë Shkodër janë të angazhuar në mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Spanjë që do të luhet sonte në orën...

LAJME LIVE – Formacionet zyrtare: Shqipëri – Spanjë

Kombëtarja kuqezi është nikoqire e Spanjës për ndeshjen e tretë kualifikuese për Kampionatin Botëror, ‘Rusia 2018’. Shqipëria e ka nisur në mënyrë fantastike konkurrimin...