VIDEO/ Tifozi i “Barcelonës” “provokon” Perezin; shikojeni reagimin e tij!

Një tifoz i "Barcelonës" e ka provokuar presidentin e "Real Madridit", Florentino Perez, gjatë festimeve të titullit të 11-të në "Ligën e Kampionëve".Tifozi në...

Ja lista përfundimtare e Zvicrës për “Euro 2016”! (Foto)

Zvicra do të përfaqësohet me 6 shqiptarë në "Kampionatin Evropian".Përzgjedhësi i Zvicrës, Vladimir Petkovic, ka publikuar listën përfundimtare prej 23 futbollistëve që do të...

Makina mbyt fëmijën që doli nga marketi

Një fëmijë ende i paidentifikuar është përplasur për vdekje në zonën e Freskut para pak kohe. "Shqiptarja" raporton se makina që po ecte mbrapsh...

Berlusconi zbulon shifrën “e frikshme” që ka refuzuar për Donarumën

Gianluigi Donnaruma është njëri nga ata lojtarët e talentuar, që vlejnë shumë; mbi të gjitha, ai e ka fituar edhe zemrën e presidentit të...

ISIS-i planifikon sulme terroriste në qytete ku do luajë Shqipëria në...

Të gjithë kanë frikë nga organizatat terroriste të cilat po planifikojnë për të sulmuar ‘Euro 2016’ dhe pikërisht vendet që do të luajë edhe...

Aksident në Strazhë, 3 shqiptar nga Kërçova të lënduar

Tre persona të nacionalitetit shqiptarë janë lënduar në aksidentin e komunikacionit që sot në mesditë ndodhi në rrugën Kërçovë-Gostivar.Sipas SPB Tetovë, askidenti ka ndodhur...

Aksidentohet kreu i Lidhjes Demokrate, Trajanov

Një aksident trafiku ka ndodhur të shtunën, rreth orës 16:15, në autostradën Shkup-Gjevgjeli. Sipas informacioneve, Kryetari i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov, drejtonte makinë e...

Theret me thikë një vajzë

Policia ka arrestuar një person në Mitrovicë, pasi dyshohet se me thikë e ka therur një femër.Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës...

Tiranë, vritet me thikë një djalë i ri

Një person ka gjetur vdekjen, i goditur me thikë pas një konflikti të ndodhur në Tiranë. Rreth orës 10:20 të paraditës së sotme në...

Djali e pranon krimin: e godita babain me dru dhe ika...

Gjykata e Durrësit lë në burg djalin dhe nënën, të akuzuar për vrasjen ish-kryekomunarit të Manzës, Mirosh Djaloshi. Zbardhen përgjimet e policisë: “Ku i...

Përgjaket “Champions League”: ISIS-i vret 12 tifozë të “Real Madrid” para...

Fitorja e "Champions League" është ‘shpërfytyruar’ nga lajme jo të mira që vijnë nga Iraku.Nga raportimet mësohet se 12 persona janë vrarë teksa shihnin...

Sot Kombëtarja “përforcohet” me 4 futbollistë

Gianni De Biasi më në fund do të ketë të plotë sot grupin e 27 futbollistëve që ka përfshirë në fazën përgatitore që po...

FOTO/ Aksident tragjik: vdes gruaja, burri lufton për jetën!

Një grua ka ndërruar jetë, ndërkaq një burrë ka marrë lëndime të rënda trupore nga një aksident trafiku që ka ndodhur sot në Prilep....

Aksident komunikacioni, lëndohen dy fëmijë

Një 15 vjeçare ka shkaktuar aksident komunikacioni, duke vozitur automjetin ”Golf”. Ajo ka lënduar dy biçiklistë, njëri nga të cilët është 5 vjeç.Aksidenti ka...

Tetovari që parashikoi rezultatin e sakt dhe golashënuesit që me 16...

Për çdo kënd do duket e pabesueshme, por Doni Rexhepi nga fshati Orashë e Tetovës ka parashikuar çdo gjë nga finalja e sontme ndërmjet...

Himnit i flamurit për “Euro 2016” (VIDEO)

Artisti Pier Noshi i ka bërë një dhuratë Kombëtares shqiptare, e cila sivjet do të jetë pjesë e "Euro2016"-ës.Ai ka bërë një version "dance"...

Ja si e kishin modifikuar makinën shqiptarët, drogë aty ku nuk...

Një grup kriminal u shkatërrua nga bashkëpunimi i autoriteteve policore të tre shteteve, Italisë, Shqipërisë dhe Spanjës, ku 31 shqiptarë, 5 marokenë dhe 2...

“Reali” shënon ndaj “Atleticos” (Video)

Sergio Ramos ka shënuar për epërsinë 1:0 të "Real Madridit" në finale ndaj "Atletico Madridit".https://www.dailymotion.com/video/x4d9i9j_sergio-ramos-goal-hd-real-madrid-1-0-atletico-madrid-28-04-2016_sport 

Statistika “e çuditshme”: Ronaldo ka shënuar gola aq sa “Atletico”

Cristiano Ronaldo ka një statistikë "të frikshme" sa u takon golave të shënuar në "Ligën e Kampioneve" gjatë këtij sezoni.Ronaldo ka shënuar 16 gola, aq sa...