Pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit nga VV, kërkohen zgjedhje të reja në Prishtinë

Analisti i çështjeve politike, Haki Abazi, ka reaguar pas dorëheqjes së kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit, nga të gjitha pozitat në Lëvizjen Vetëvendosje.Sipas Abazit është koha për zgjedhje të reja edhe në Prishtinë edhe në gjithë Kosovën.“Hipokrizi e nje deshtaku dembel, genjeshtare, perqares, patronizues, perfitues ne kurriz të tjerve!

Ne fakt nga sot Kosova ka të ardhme, por pa perfituesit e tavolinave te mishit dhe hajnat e SHIK-ut qe po rekrutojne argat të rinjë per te mbijetuar.
Koha per Zgjedhje ne Prishtine dhe zgjedhje ne Kosove”, ka shkruar Abazi.Ndryshe dje Shpend Ahmeti përmes një letre ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat në Lëvizjen Vetëvendosje