Policia greke kap “mat” shqiptarin, pasagjere ishte një grua, ja çka u konfiskojnë (FOTO)

Autoritetet kufitare greke kanë ndaluar një mjet në të cilin u gjendën 4 çanta me nga 50 pako që përmbani 61 kg 790 gram mariuanë, 1 pistopletë dhe 21 fishekë.

Në pranga kë rënë drejtuesi i mjetit 34-vjeçar, një shtetas shqiptar së bashku me një pasagjere greke   identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur.

Gjithashtu u sekuestruan edhe 2 celularë, 3 karta SIM, dhe 150 euro.