Të fundit

Vidhen lira, hallka, unaza dhe stoli të tjera ari në Gostivar

Sipas informatave nga policia, dje rreth orës 12:15 në stacionin policor në Gostivar, një banor i fshatit Çajlë ka paraqitur rastin e vjedhjes në...

Operacioni “Dega e Ullirit” – Një ushtar turk vritet në Afrin

Një ushtar turk ra dëshmor në operacionin “Dega e Ullirit”, që Forcat e Armatosura Turke realizojnë në rajonin Afrin të Sirisë. Në informimin e bërë...

Reagimi i Berat Buzhalës kur Milaim Zeka futet papritur në emision...

Sonte të ftuar në emisionin n’Kosovë Show janë gazetari dhe opinionisti Berat Buzhala dhe deputeti Milaim Zeka Sikurse në emisionet tjera edhe në këtë emision...

Shikoni në çfarë shtrati fle Nora Istrefi në Zvicër

Nora Istrefi nuk po ndalet dhe aktiviteti i saj i thuktë në muzikë po i sjellë edhe të mira materiale. Nora po duket përherë e...

Histori prekëse: Gjermanët nuk e harrojnë asnjëherë zemërgjerësinë e Halilit, ja...

Shqiptari nga Kosova Halil Qela, para 20 vitesh ka ndihmuar refugjatët në Menden të Gjermanisë, aty ku i është dhënë mundësia. Tani, Halili personalisht...

Shkupjani merr mirënjohje në Gjermani. Ja arsyeja..

Jetmir Ametit i kujtohet shumë mirë 7 korriku, dita kur ai ndihmoi në shpëtimin e një të përmbyturi nga kanali Rhein-Herne i Gjermanisë. Shqiptari...

Zvicrani i lë shqiptarit trashëgim firmën!

“Malergeschäft Kuster” është firmë zvicerane e specializuar për fasada dhe lyerje tjera dekorative brenda dhe jashtë objekteve. Pak kush e di që firmën për...

Tetovë: Përsëri vjedhje në Xhamin Gam-Gam, për 2 muaj tre vjedhje

Persona të panjohur natën në mes 24 dhe 25 shkurtit kanë kryer vjedhje në Xhamin Gam-Gam që është në rrugën "Radovan Conçiq" në Tetovë,...

Gëzim Kelmendi i gatshëm të bie shehid për Çakorrin që duan...

Ish-deputeti i partisë “Fjala”, Gëzim Kelmendi është deklaruar kundër demarkacionit dhe po thotë se Kosovës po i mungon një lider që jep jetën për...

“Mielli” bëhet shkaktar i luftës tregtare ndërmjet Serbis dhe Maqedonis?

Ministrat e Bujqësisë dhe Ekonomisë së Serbisë dhe Maqedonisë, Ljupço Nikolovski dhe Rasim Ljajiç, do të kërkojë zgjidhje për këmbënguljen e mullixhive të Serbisë...

Turistët nordikë me një plan ‘B’ nëse nuk u pëlqen Golemi...

Në datë 11 maj 2018, një avion me turistë nga vendet nordike do të ulet në Rinas dhe me autobus do të shoqërohen për...

Macja, “nxënëse” e rregullt e shkollës së mesme në Izmir

Duke marrë në konsideratë metoda të pazakonta të mësimdhënies, mësuesja Ozlem Pinar Ivasci, nga shkolla fillore në Izmir të Turqisë, ka vendosur që të...

Afaristi tetovar Lazim Destani takoi ministrin e diasporës, Pandeli Majkon (FOTO)

Afaristi nga Tetova, Lazim Destani sot në zyrat e kompanis në Dyzeldorf është takuar me ministrin e diasporën Pandeli Majkon, informon portali "tetova1". Ja...

Studiuesja serbe Stojanovic shpjegon: Pse urrejmë shqiptarët…

Shkencëtarja serbe ka dhënë një deklaratë lidhur me pikëpamjen serbëve për shqiptarët. Dubravka Stojanovic ka thënë se serbët kanë albanofobi. Ajo gjithashtu tregoi për...

Austria dhe Kosova, dy republika në moshë të ndryshme

Austria dhe Kosova janë dy shtete me dy histori të ndryshme, por me disa stacione të përbashkëta historike dhe politike. E para feston 100-vjetorin...

Kështu duken Shkurta e Gresa kur dalin për shoping (FOTO)

Shkurte Fejza dhe Gresa Behluli nënë e bijë, të dyja artiste të mira e shumë të pëlqyera, shkruan “Kosovarja”. Duket se ky vit për to...

Luana Vjollca sonte me befasi në “Dua të të bëj të...

Sonte mbahet pjesa e radhës e emisionit shumë të pëlqyer “Dua të të bëj të lumtur” me Arbana Osmanin. Ky emision i cili sjellë...

Mjekët: Ja sëmundja e re që po preken shqiptarët

Doktoresha Arjana Rreli prej 30 vjetësh punon si mjeke psikiatre, nga të cilat 8 vjet në Qendrën Komunitare të Shëndetit Mendor numër 3 në...

Zvicër: 318 mijë persona që jetojnë në vendet fqinje, vijnë çdo...

Në fund të dhjetorit të vitit 2017 në Zvicër numëroheshin 318.002 punëtorë që vendbanimin e kanë jashtë vendit ndërsa punojnë në Zvicër, njofton Zyra...