Lajmet e fundit

Lëvizja BESA: Lirimi i vrasësit të Shqiponjës dhe rasti “Miftari” – dy provokime të...

Ali Ahmeti bashkë me Nikolla Gruevskin që moti kanë filluar ta injorojnë dhe tallen me shqiptarët e Kumanovës. Siç dihet, Ahmeti që nga vrasja...

Emigrimfati i `nuseve me letra` do iu buzëqeshë më shumë,”facerave” të instagramit apo “shakaxhinjëve“...

Jakup Veseli Në rradhë të parë vlen të theksohet se a zëvendësuan rrjetet sociale `shkuesit` dhe `dasmat`,lirisht mund të themi se po, duke iu...

Çifti i posamartuar i bashkangjitet kujdestarisë për demokraci

Në qytetin Çorum të Turqisë, nusja dhe dhëndri pas dasmës iu bashkangjitën kujdestarisë për demokraci e cila filloi pas tentativës për grusht shteti nga...

LAJMI I FUNDIT│Sulm në Ohio, raportohet për shumë viktima

Të shtëna të shumta kanë ndodhur në një bar në qytetin Hamilton të Ohio, SHBA. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00 të natës (me...

Haradinaj: “Ju rrëfej si më shpëtoi vëllai nga vrasja në front”│VIDEO

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë në emisionin “Personale” të TV Dukagjinit se është themelues i UÇK-së, pasi ka qenë prej viteve të ‘80-ta...

Heroi i masakrës së Mynihut: i shpëtoi motrat pasi u hodh para plumbave│FOTO

Njëri nga viktimat e vrasësit të Mynihut, Ali Sonboly, u vra pasi u hodh përpara tij për të mbrojtur motrat binjake nga plumbat.18-vjeçari gjermano-iranian...

E marta duhet t’i nxjerrë në shesh emrat e 40.000 votuesve të dyshimtë!

Komisioni Shtetëror Zgjedhor më së voni të martën duhet të publikoj emrat dhe mbiemrat e 40 mijë votuesve që janë të dyshimtë, ndërsa nëse...

Transformimi i pabesueshëm i 20-vjeçares

Një vajzë, nofulla e së cilës nuk zhvillohej iu nënshtrua një operacioni që i ndryshoi jetën përgjithmonë.Kjo vajzë iu nënshtrua një operacioni që i...

Nuk do ta besoni çfarë mesazhi të koduar ka përdorur FETO-ja terroriste e Gulenit

Gjatë procedurës hetimore të personave dhe institucioneve të cilat dyshohet se i përkasin apo janë të afërta me organizatën terroriste FETO/PDY, policia turke ka...

“Tërmet” në BDI: Rafiz Haliti u kërkon përgjegjësi Ahmetit dhe Grubit

Deputeti Rafis Aliti, kërkon përgjegjësi nga Ali Ahmeti dhe Artan Grubi, pas votimit të mbrëmshëm të ndryshimeve të Kodit zgjedhor, ka bërë të ditur...